سبد خرید

مهندس آغشلوئی – مدرس دوره‌های سیویل

مهندس آغشلوئی – مدرس دوره‌های سیویل

من احمد آغشلویی هستم مدرس دوره های سیویل

در دوره طراحی مجتمع های صنعتی و نفتی موارد اساسی طراحی عمرانی با کاربرد در پلنت های نفتی و مراکز نیروگاهی، مراکز صنعتی و مجتمع های بزرگ مسکونی، تجاری و شهرک های صنعتی و پروژه های شریان های حیاتی، خطوط لوله، و کابل های مخابراتی و سایر سیستم ها، به شما آموزش داده خواهد شد.

سلام من احمد آغشلویی هستم و تا جایی که یادم می آید همیشه از هندسه، ریاضیات و منطق خوشم می آمد.

در دوره دبیرستان ریاضی و فیزیک خواندم و بعد در دوره دانشگاه رشته عمران را انتخاب کردم. یادم می آید که به عنوان هدیه قبولی یک کامپیوتر گرفتم. آن موقع یک‌کامپیوتر ۸۶ بود که خیلی هم … الان یک حالت کلاسیک پیدا کرده است و عاشق این بودم که با MS-DOS  و GW-Basic برنامه بنویسم. سر کلاس از مباحث مربوط به تنش، سازه و اسکلت خیلی لذت نمیبردم، برعکس، عاشق کلاس های هندسه، راهسازی، نقشه برداری و‌کلاس های هیدرولیک و آب بودم. بنابراین بعد از اینکه دوره تحصیلم تمام شد رفتم به سراغ دریا.

اولین تجربه کاری

اولین کار من در یک شرکت Offshore  بود، به آن می گویند سازه های دور از ساحل، شرکت IOEC، و در آنجا به عنوان کارشناس سیویل کار نقشه کشی را شروع کردم. من در حین دانشجویی اتوکد را یاد گرفتم و در جهاد دانشگاهی آن را تدریس میکردم. بنابراین دوره ی تدریس من به دوره ی دانشجویی بر میگردد. همانجا بعد از دیدن صنایع خیلی بزرگ متوجه شدم که کارهای معمولی داخل شهر اصلا برای من جذابیت ندارد و علاقه دارم که در محیط های و کارهای خیلی بزرگ و‌پروژه های عظیم مشغول به کار بشوم. پروژه ی بعدی مرکز همایش های بین المللی کیش بود که به عنوان مترور در آن کار کردم.با افتخار در پروژه ی تاکسیوی ۳۳ فرودگاه مهرآباد، با شرکت Wirtgen آلمان کار کردم.در پروژه ی تصفیه خانه فاضلاب لواسان سرپرست عملیات خاکی و سرپرست کارگاه بودم.و بعد از آن برای اولین بار به عنوان مهندس سیویل برای کار بزرگ راهسازی عازم عسلویه شدم. آنجا بود که با صنعت نفت و پروژه های عظیمی که در آنجا داشت انجام می شد آشنا شدم و همزمان کار طراحی اتوبان مربوط به بندر طاهری تا جم را با شرکت …. انجام دادم. همزمانی طراحی و اجرا به من حس فوق العاده ای می داد و من واقعا از این کار لذت می بردم. از اینکه تنها کار اجرایی یا تنها کار طراحی انحام بدهم هرگز راضی نشده بودم.بعد از این پروژه برای پالایشگاه گاز تجریان رفتم به شهر ایلام. با شرکت تهران جنوب جاده دسترسی این پالایشگاه را کار کردیم که همزمات کالورت ها، پل ها و‌خود جاده دسترسی وجود داشت.پس از این پروژه هم برای اولین بار یک قرارداد منعقد کردیم با اداره راه استان کردستان برای بازیافت سرد جاده بیجار. این یک پروژه ای بود که مجددا با شرکت wirtgen آلمان همکاری داشتیم و در آنجا به عنوان مدیر پروژه مشغول به کار بودم.

پروژه های EPC

به مدت ۱۰ سال کار راهسازی، ۱۰ سال عملیات خاکی و حضور در سایت و تداوم در کار Construction، به من مطالب زیادی را آموخت. بعد از آن در نیمه ی دوم از دوره ی ۲۰ ساله ی سابقه ی کاری ام تصمیم گرفتم با مهندسین مشاور همکاری کنم. شرکت طرح و پالایش یکی از مهندسین مشاور خوشنام در زمینه ی نفت است. من در این نقطه می خواستم کار طراحی سیویلی را شروع کنم، ولی در آن زمان هیچ مرجعی، هیچ کتابی و هیچ راهنمایی برای این کار وجود نداشت. با کمک همکاران و راهنمایی دوستانی که در مهندسین مشاور طرح و پالایش بودند شروع کردم به کار طراحی. یادم می آید که پروژه ی پالایشگاه اصفهان و پروژه پالایشگاه کیش بود و در آنجا یک پروژه ی بزرگ برای ۹۲ کیلومتر جاده دسترسی پروژه پالایشگاه کیش و تعداد زیادی واحدهای داخل پالایشگاه اصفهان را باهم کار کردیم. تجربه بسیار غنی که کم کم من را وارد فضای سیویل کرد.بعد از این پروژه، پروژه بزرگ دیگر، پروژه ی یادآوران بود. این پروژه را از ابتدا در منطقه ای که میخواستیم در مناقصه شرکت کنیم و مدارک پروپوزال را داشتیم تهیه می کردیم درگیر شدم، این پروژه را طراحی تفصیلی کردیم، اجرا کردیم، تحویل دادیم، راه اندازی شد و حتی بعد از آن برای بحث ادعا ها هم با شرکت همکاری می کردم. پروژه یادآوران تعداد زیادی تاسیسات سرچاهی بود، تعداد زیادی خطوط لوله و نهایتا ۲عدد manifold و مقدار زیادی عملیات مختلف سیویلی underground.بعد از این پروژه موفق با شرکت جهان پارس برای یک واحد فرآورش در منطقه ی آذر همکاری کردم. با توجه به انجام این پروژه می توانم بگویم که یک سیکل کامل، یک دوره ی کامل از مرحله تاسیسات سرچاهی تا خطوط لوله، manifold تا رسیدن به منطقه فرآورش را به طور کامل از ابتدا تا انتها به عنوان یک رزومه خیلی قوی در سوابق خود آموختم.

رسالت تدریس سیویل

مجموع همه ی این سوابق من را به نقطه ای رساند که احساس کردم الان آماده هستم تا دانش و آموخته های خودم را مدون کنم و آن را در اختیار همکاران جوانی که می خواستند به عنوان مهندس سیویل در واحدهای صنعتی و نفتی مشغول به کار بشوند ارائه بدهم.برای اینکه یک معلم خوب بشویم لازم است که اصول آن را یاد بگیریم. دنبال این گشتم که کجا می توانم اصول تدریس را به صورت عملی و به روز یاد بگیرم. برای این کار فکر کردم که بهترین روش روشی است که معلم های زبان استفاده می کنند. دوره ی TKT یا Teaching Knowledge Test که یک دوره ی مشهور برای دانشگاه کمبریج Cambridge است را در طی یک دوره یکساله گذراندم و بعد از آن امتحان TESOL یا Teachers of English to Speakers of Other Languages را که یک دوره ی بسیار شناخته شده برای همکاران زبان است را هم گذراندم. با این کار آماده شدم که به صورت علمی و کاملا دقیق کار تدریس را انجام بدهم.احساس درونی ام این بود که من و تدریس یک حالت رسالت برای من پیدا کرده است و دوست دارم که‌کار تدریس را به عنوان یک شغل ادامه بدهم.اولین دوره تدریس سیویل را در دانشگاه تربیت مدرس با همکاری MEM انجام دادیم و تعدادی از دانشجویان و مهندسین را با اصول و شرایط و نحوه ی طراحی سیویل واحدهای نفتی و صنعتی آشنا کردیم. در نهایت این همکاران توانستند در شرکت های خوب مشغول به کار شوند و برخی که خودشان شاغل بودند توانستن کار طراحی سیویل را به صورت مستقل انجام بدهند. پس از آن بود که تصمیم گرفتم محتوا و تمام آموخته هایم را به عنوان یک کتاب گردآوری کنم و الان در حال نگارش آخرین فصول این کتاب هستم که انشاالله به زودی چاپ خواهد شد. برای دوره ی دوم سیویل برنامه های مفصلی در نظر گرفتیم که ماحصل تدریس، تجربه و ۲۰ سال کار طراحی در قسمت های مختلف و پروژه ها مختلف بین المللی، داخلی و کارهای مختلف فنی مربوط به صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، کارهای صنعتی، کارهای مربوط به نیروگاه های برق و اتوبان ها و خطوط شریان های اصلی کشور است.من امیدوارم که بتوانیم در این دوره ی دوم سیویل، دوستان و همکاران و علاقمندان را با اصول و روش های طراحی آشنا کنین و به آن ها کمک کنیم تا بتوانند به سادگی در بازار کار جذب بشوند و مهندسین موفق سیویلی برای جامعه ی ما باشند.برایتان آرزوی موفقیت دارم. موفق و پیروز باشید.

 

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟