سبد خرید

جلسه هشتم – طراحی شبکه جمع‌آوری پساب‌های آلوده به روغن

جلسه هشتم – طراحی شبکه جمع‌آوری پساب‌های آلوده به روغن

دوستان عزیز و مهندسین عمران گرامی
تا این جلسه، یعنی طی جلسات دوم تا هفتم، مباحث مربوط به خاک، راه‌سازی، روسازی؛ مربوط به جاده‌های دسترسی و خیابان‌های داخل سایت را باهم بررسی کردیم.

از این جلسه به بعد، می‌خواهیم مباحث مربوط به آب را بررسی کنیم. مهم‌ترین مباحثی که در مورد آب وجود دارد: بحث فاضلاب، پساب و رواناب هستند.

در جلسه هشتم، پساب‌های صنعتی یا پساب‌های آلوده به روغن را بررسی می‌کنیم.

می‌خواهیم بدانیم که اصولاً، مناطقی که باید رواناب آن‌ها، از نوع پساب آلوده به روغن فرض می‌شوند، در کدام منطقه از مجتمع‌های صنعتی و نفتی تولید می‌شوند.

سپس بیاموزیم که چگونه، در این نواحی، شبکه‌ای از  dry box یا حوضچه‌های خشک، catch basin یا حوضچه زهکشی و دست‌آخر manhole یا دریچه آدم‌روها طراحی می‌شوند تا به همدیگر وصل شوند و یک شبکه جمع‌آوری زیرزمینی برای انتقال ثقلی پساب آلوده به روغن را تشکیل دهند و درنهایت، چگونه می‌توانیم این حجم از پساب آلوده به روغن را در خارج از محوطه مجتمع منتقل و دفع  نهایی نماییم.

در بخش دوم، نحوه کف‌سازی‌های بتنی برای این قسمت توضیح داده می‌شوند.

بر طبق استاندارد IPS، انواع و اقسام فاضلاب و پساب‌ها، برایتان توضیح داده می‌شوند. دست‌آخر، چگونگی واردکردن این سیستم و شبکه در نرم‌افزار سیویل‌تری‌دی Civil3D را بحث خواهیم کرد. یک مثال واقعی را مدل می‌کنیم. در این مثال، ضوابط و مقررات فنی که لازمه این طراحی است را باهم بررسی خواهیم کرد.

یک چک‌لیست هم به شما داده خواهد شد که در آن، طراحی شبکه جمع‌آوری پساب‌های آلوده به روغن  را به‌صورت نظام‌مند و سیستمی انجام بدهید.

این اولین شبکه دفنی است که ما در دوره جامع طراحی سیویل مجتمع‌های صنعتی و نفتی یاد می‌گیریم.

خبر خوب هم این است که در آخر این جلسه، شما خواهید توانست که پروژه شماره پنج، در رابطه با طراحی شبکه جمع‌آوری پساب‌های آلوده به روغن  را انجام بدید.

در طی انجام این پروژه هم پشتیبان‌های باارزش تیم پتروسیویل، در خدمت شما هستند تا سؤالاتتان رو پاسخ بدهند و کمکتان کنند که این کار رو باکیفیت بالا انجام بدهید.

اگر این موضوعات برایتان جذاب هستند، برای شرکت در دوره جامع طراحی سیویل مجتمع‌های صنعتی و نفتی به لینک زیر، مراجعه کنید.

درصورتی‌که سؤالی راجع به طراحی شبکه جمع‌آوری پساب‌های آلوده به روغن دارید، لطفاً در بخش کامنت‌ها، اعلام کنید.

موفق و پیروز باشید

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟